Instagram DM Ayarları

21 Temmuz 201814018

Instagram'da kullanıcıların birbirine doğrudan mesaj atmasını sağlayan direct message özelliği (dm) getirildi. Bu özellik sayesinde kullanıcıların anlık mesajlaşma servisinin hızıyla tamamen ücretsiz olarak ileti göndermesi olanaklı olabilmektedir. Bu açıdan yapılması gereken birtakım hesap yönetimi vardır. Mesajlarınızı yönetmek adına yapılacak söz konusu bu birkaç işlem sonucunda doğrudan mesaj atan kullanıcıların mesajlarını tamamen engelleyebilir veya onları kabul edebilirsiniz. Bu yüzden yapılması gereken birtakım işlemler ve atılması gereken birtakım adımlar bulunmaktadır.

Instagram DM Ayarları

DM Alanı Yönetimi

Direkt mesaj ayarlarını değiştirmek isteyenlerin instagram direct mesaj özelliğine dayanarak yabancı kişilerden gelen mesajları engellemesi mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra takipçiniz olduğu halde direkt mesaj atan kullanıcıların da bu mesajlarını bir çırpıda engellemek tamamen olanaklı olabilir. Yabancı kişilerden ya da takipçilerden gönderilen direkt mesajları silmek için;
- Mesaj alanınızın sağ üst köşesinde yer alan simgeye dokunun.
- Karşınıza çıkan Geri Çevir komutunu vererek instagram direct mesaj silme işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.
Bunun yanında eğer takipçilerden gönderilen doğrudan iletileri kabul etmek istiyorsanız;
- Mesaj alanındaki simgeye dokunun.
- Karşınıza çıkan ekranda İzin Ver komutu vererek böylelikle o kişinin mesajını gelen kutusuna alabilirsiniz. Buradan da ayrıntılı bir şekilde o kişilerle anında doğrudan mesajlaşma imkanı bulacaksınız.

Instagram DM Nedir?

Direct Message kelimelerinin kısaltılmış hali olan DM ile takipçilerin birbirine doğrudan ileti göndermesine olanak tanıyan bir özelliktir. Bu özellik kullanılarak tüm takipçiler çok kısa bir süre zarfında bu alanı rahatlıkla kontrol altına alabilmektedir. Böylelikle instagram dm sorunu çok kısa bir sürede önlenecek ve her anlamda direkt ileti alıp almamak konusu da kişinin belirleyeceği özellikler arasında yer alacaktır. Tüm bu ortada duran etkenler dikkate alınarak DM yönetiminin son derece önemli bir konu olduğunu bilmek gerekir. Çünkü özellikle bayan kullanıcılar haddinden fazla mesaj almakta ve bu mesajlara yetişememektedir. İşte bunun önüne geçilmesi için yapılacak şey toplu yönetimdir. Toplu olarak tüm mesajları Geri Çevirerek sizler de anında yabancı kullanıcılardan ya da takipçilerden direkt mesaj alamayacaksınız.

INSTAGRAM TAKİPÇİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

INSTAGRAM BEĞENİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

INSTAGRAM İZLENME SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

INSTAGRAM KOMBO PAKET SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!