Instagram Doğrulanmış Simgesi

22 Temmuz 20181402

Instagram doğrulanmış simgesi adıyla bir uygulama daha başlattı. Bunun amacı sahte hesapların önüne geçmek ve böylelikle sahteciliği tamamen ortadan kaldırmak. Doğrulama işlemini ise tamamen Instagram yöneticilerinin üst düzey temsilcileri yapmaktadır. Bu yüzden belli bir nakit vererek ya da belgesiz başvuruda bulunarak doğrulanmış simgesini her hesap adına almanız mümkün olmaz.

Instagram Doğrulanmış Simgesi

Doğrulanmış Simgesi Nedir Özellikleri Nelerdir?

Doğrulanmış simgesi hakkında Instagram kullanıcılarının ayrıntılı bilgiye sahip olmadıkları bilinen bir gerçek. Hatta kimileri tarafından instagram mavi tik emoji olarak dahi adlandırıldıkları olmuştur. Bu bakımdan öncelikle doğrulanmış simgesi nedir bunu söylemek lazım. Doğrulanmış simgesi, bir ülkede tanınmış ünlü isimlerin adlarına bizzat yasal temsilcileri tarafından açılan sosyal medya hesaplarını yönetmek için getirilmiş simgedir. Bu simgeyi o ünlü şahısların yasal temsilcileri belgeleriyle birlikte Instagram destek merkezine iletmeleri ile alabilmektedir. Bunun haricinde kişisel hesaplara böyle bir simge alınabilmesi mümkün olmamaktadır. Sadece ünlü isimler adına açılan sosyal medya hesapları için değil, yapım şirketleri, programlar ve medya kanalları için de bu simge alınmaktadır. Instagram bu uygulamayı Youtube sitesini örnek alarak başlattı.

Doğrulanmış Simgesini Kimler Alabilir?

Doğrulanmış simgesini ünlü kişilerin yasal temsilcileri,medya kaynaklarınınh yapım şirketleri ve yasal temsilcileri, program sahipleri ve buna benzer kurumsal tüzel kişilikler alabilmektedir. Sözü edilen doğrulanmış simgesi talebi instagram bulunmak için mutlaka o kişiye ait yasal temsilcisi olduğunu bildiren bilgi, belge ve dokümanların Instagram destek merkezine sunulması gerekmektedir. Böylelikle son zamanlarda ünlüler adına yapılan ve gerçeği yansıtmayan paylaşımların önüne geçilmesi ve asparagas haberler hazırlanmasının engellenmesi amaçlanmaktadır. Diğer taraftan insan hakları ihlallerine girmesi adına ünlü kişilerin de birer insan oldukları gerçeğinden yola çıkarak özel yaşamın gizliliği ilkesi gereğince tüm özlük haklarının korunması amacıyla böyle bir uygulama başlatıldı. Bu uygulamayla instagram onaylı hesap başvurusu paylaşımları tamamen ünlülerin, medya şirketinin birincil elden rızası gözetilerek yapılan paylaşımlar olarak dikkat çeker. Böylelikle her yönüyle paylaşımlarının sorumluluğunun kendisine ait olduğu belirtilerek doğrulanmış simgesi özelliği sayesinde o içeriklerin tamamen ilgili şirkete ya da tüzel kişiliğe ait olduğu belirlenmektedir.

INSTAGRAM TAKİPÇİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

INSTAGRAM BEĞENİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

INSTAGRAM İZLENME SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

INSTAGRAM KOMBO PAKET SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!