İnstagram Görüldü İşareti

24 Temmuz 201816016

Instagram her yerden bağlanan insanların bir arada oldukları fotoğraf ve video paylaşım platformudur. Dünyayı hakimiyeti altına almış bulunan bu sosyal medya uygulaması üzerinden birçok işlemlerinizi gerçekleştirmeniz de ayrıca mümkün olmaktadır. Instagram tarafından kullanıcılara sunulan bir özellik de Instagram Direct adıyla bilinen ve kısaca "dm" olarak adlandırılan özelliğidir. Bu özelliği ile yazıştığınız kişilerin mesajını okuyup okumadığını görebilir aynı zamanda karşı tarafın da sizlere ulaştırdığı mesajı sizin okuyup okumadığınız yönetmeniz mümkün olmaktadır. Ancak bazı kişiler kendisine gönderilen mesajı okuduğunuzu karşı tarafın bilmemesini istemektedir. Bunun için dm kapatma işlemini yapmak gerekmektedir.

İnstagram Görüldü İşareti

DM Nasıl Kapatılır?

Öncelikle oturum açmalı ve ana sayfada yer almalısınız. Ana sayfanın sol üst köşesinde bulunan kişiler listesinde ilgili kişinin üzerinde "i" işaretinin var olduğunu görmüşsünüzdür. Instagram görüldü kapatma işlemini yapabilmeniz için o kişiden hiçbir şekilde bildirim almamalısınız. Bu yüzden "bildirimleri sessize al" komutunu vermelisiniz. Bu komutu verdikten sonra artık o kişinin size gönderdiği mesajı okusanız dahi o kişinin görüldü olarak bulabilmesi kesinlikle mümkün olmayacaktır. İşte bu özelliğe dm kapatma adı verilmektedir.

DM Anlamı Nedir?

DM, Instagram Direct Message servisinin kısaltılmış halidir. Bu servis sayesinde gerek özel mesajlaşma gerekse grup mesajlaşma işleminde tarafınıza ulaşan mesajların tarafınızdan okunduğunun karşı taraf tarafından bilinmemesini istiyorsanız bunun için bu servisi etkin kılabilir ya da pasif kılabilirsiniz. Bu olaya instagram dm görüldü kapatma adı verilir. Sizler de bu tercihe göre özel mesajlaşma servisinizi yeniden tanımlayabilir ve her anlamda yeni içerikler ekleyerek içeriklerinizi geliştirme ve mesaj ayarlarınızı değiştirme olanağına anında sahip olabilirsiniz. Instagram takipçi artırmak için çeşitli paketler yer almaktadır. Bu paketleri kullanarak sosyal medya platformunda daha aktif olabilir ve daha çok kişiye ulaşabilirsiniz. Bu sayede sizler de bireysel paylaşımlarınızın daha çok kişiler tarafından beğenilmesi ve görülmesini sağlayabilirsiniz. Instagram sosyal medya platformundaki instagram dm işareti küçük "i" işaretinden oluşmaktadır. Bunu etkinleştirdiğiniz zaman karşı tarafla tüm yazışmalarınızda mesaj içeriğini okuduğunuzu ya da onun okuduğunu görebilir ve bunu yönetebilirsiniz.

INSTAGRAM TAKİPÇİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

INSTAGRAM BEĞENİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

INSTAGRAM İZLENME SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

INSTAGRAM KOMBO PAKET SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!