Instagram Hesabı Kapatma

29 Temmuz 20181582

"İnstagramda hesabını kapatma" işlemi için yapabileceğiniz iki işlem vardır. Bunlardan birincisi hesabı dondurma, ikincisi ise hesabı kalıcı olarak silme işlemidir.

Instagram Hesabı Kapatma

Instagram Hesabını Kapatma (Dondurma)

Eğer instagram hesabınız size engel oluyor ve bir süreliğine kapatmak istiyorsanız bu işlemi yapmanız gerekmektedir. Geri döndüğünüzde hesabı aynen kullanmaya devam edebilirsiniz. Öncelikle bu işlemlerin mobil yerine bilgisayar üzerinden yapıldığını bilmeniz gerekmektedir. İlk olarak kullandığınız web tarayıcısı üzerinden instagram giriş ekranına erişim sağlıyorsunuz. İstenilen bilgileri girip hesabınızı bilgisayarınız üzerinden aktif hale getiriyorsunuz. Sıradaki adım olarak profil kısmından profili düzenle seçeneğine tıklıyorsunuz. Karşınıza açılan ekranın en alt sağ kısmında "Hesabımı geçiçi olarak kapat" seçeneği göreceksiniz. Bu kısma tıkladıktan sonra karşınıza "Hesabını neden kapatıyorsun" sorusunu cevaplamanız isteniyor sizden. Bu işlemi sırasıyla tamamladıktan sonra hesabınız tekrardan giriş yapılana kadar sizin ve arkadaşlarınızın erişimine kapanmış olacaktır. Hesabınızı tekrar aktif hale getirmek için yapmanız gereken sadece giriş yapmaktır.

Instagram Hesap Silme

Instagram hesabınızı silme işlemine geçmeden önce verileriniz geri dönüşümü olmayacak şekilde silineceğini unutmayın ve eğer fotoğraflarınızın yedekleri almadıysanız bunu yapmanız önerilir. Çünkü bu işlemden sonra o hesaba ait herhangi bir şeye ulaşılamayacaktır. Instagram hesabınızı kendiniz ve başkasının ulaşamayacağı şekilde silmek için öncelikle kullandığınız web tarayıcısı üzerinden belirtilen linke ulaşmanız gerekmektedir.

( https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ )

Bu link ile bağlantı kurulduktan sonra açılan sayfada eğer hesabınız aktif değil ise hesabınıza girmeniz istenecektir. Hesabınız web tarayıcı üzerinden aktif ise size "hesabınızı neden siliyorsun" sorusu yöneltilecektir.

Burada istenilen kısımlar doldurulduktan sonra size okumanız için seçenekler sunacaktır. Bu işlemin devamında instagram hesabınıza ait şifrenizi tekrardan girmenizi isteyecektir. Şifrenizi girdikten sonra size ait fotoğraf ve videoların tamamen silineceğini ve tekrardan hesabın aktif hale getirilemeyeceğini hatırlatacaktır. Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra en altta kırmızı şekilde yer alan hesabımı kalıcı olarak sil butonuna tıkladığınızda hesabınız artık instagrma veri tabanından tamamen silinecektir. Burda dikkat etmeniz gereken nokta dondurma işleminde hesabınızı tekrardan aktifleştirebilirsiniz. Fakat kalıcı silme işleminde hesabı tektaradan aktifleştirmenize imkan yoktur.

INSTAGRAM TAKİPÇİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

INSTAGRAM BEĞENİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

INSTAGRAM İZLENME SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

INSTAGRAM KOMBO PAKET SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!